Phone: 740-474-8856    E:Mail: info@cccuhq.org

DISTRICT SUPERINTENDENT
Gary Heimbach (2024)
1553 Lancaster Pike, Circleville, OH 43113
Phone: 740/420-5519 O
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

ASSISTANT DISTRICT SUPERINTENDENT
Doug Campbell (2022)

DISTRICT TREASURER
Bruce Crabtree

DISTRICT COUNCIL SECRETARY 
Chrissy Long (appointed)

DISTRICT BOARD OF TRUSTEES
Gary Heimbach (District Superintendent) Chairperson
Doug Campbell (Assistant District Superintendent) Advisory Member
Leland Allman (2023)
Charles Elliott (2023)
Aaron Long (2022) 
David Marhoover (2022) 
Larry Olson (2022)

BOARD OF EXAMINATION
Gary Heimbach (District Superintendent) Chairperson
David Lawson (2024)
Mark Clendaniel (2023)
Lonnie Potts (2022)

CHURCH EXTENSION COMMITTEE
Gary Heimbach (District Superintendent) Chairperson
Marilyn Roades (2023)
Naomi Dean (2022)

PASTORAL RELATIONSHIP BOARD
Gary Heimbach (District Superintendent) Chairperson
Brad Angus (2024)
Knox Bullock (2023)
Chris Johnson (2023)

MISSIONARY COMMITTEE
Gary Heimbach (District Superintendent) Advisory Member
Michael Tipton (General Missionary Superintendent) Advisory Member
Randy Hughes (2024) Chairperson
David Lattimer (2023)
Dottie Woolum (2022)

EVANGELICAL CHRISTIAN YOUTH BOARD
President: Michael Blevins (2023)
Vice President: Ben Kendrew (2022)
Secretary: Hannah Weaver (2022)
Treasurer: Michael Roades (2023)
Advisory Pastor: Aaron Satterfield (2023)
Member at Large: Andrew Hottinger (2022)

CHRISTIAN EDUCATION COMMITTEE
Gary Heimbach (District Superintendent) Advisory Member
Tim Marhoover (2025) Chairperson
Cheryl Ann Brown (2023)
Wayne Lowery (2022)

CAMP MEETING COMMITTEE
Gary Heimbach (District Superintendent) Chairperson
Shelby Davis (2024)
Mike Lyon (2024)
John Huffman (2023)
Michael Schlaegel (2023)
Wayne Hiles (2022)
John Jenkins (2022)

DISTRICT MEMBER OF OHIO CHRISTIAN UNIVERSITY BOARD
Philip Tipton (2023)

EVANGELICAL CHRISTIAN LADIES COMMITTEE
Suzanne Huffman (2022), Chairperson - Appointed by District Board
Amber Kasper (2023), Elected by District Council
Tammy Timmons (2022), Elected by District Council
Rachel Sims (2023), Elected by District ECL
Debbie Lucas (2022), Elected by District ECL

NOMINATING COMMITTEE FOR 2022
Lonnie Potts, Chairperson
Michael Blevins
Naomi Dean
Ralph Hux
Aaron Long
Dianna Mace
David Marhoover
Tim Marhoover
Cathy Sisson

RESOLUTIONS COMMITTEE FOR 2022
Mike Buchanan, Chairperson
Wayne Gray
Jim Pollard

CREDENTIALS COMMITTEE FOR 2022
Jamie Hanning, Chairperson
Teresa Bowman
Joyce Hopper
Becky Schlaegel
Cathy Sisson

COUNCIL PROGRAM COMMITTEE FOR 2022
Lonnie Potts, Appointed Chairperson
Michael Schlaegel
Wilma Erwin

RULES AND ORDER OF BUSINESS COMMITTEE FOR 2022
David Marhoover, Appointed Chairperson
Chuck Elliott
Steve Wallingford